0 OFERTY PRACY
0 AKTUALNOŚCI
Wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy w Łęczycy- Inspektor

  WÓJTA GMINY ŁĘCZYCA

Oferowane stanowisko:
  Inspektor ds. ochrony środowiska i rolnictwa

Wymiar czasu:
  pełen etat

  sekretariat Urządu Gminy w Łęczycy , ul. M. Konopnickiej 14, 99-100 Łęczyca

Wymagania:

Wymagania niezbędne:

  1. obywatelstwo polskie,
  2. wykształcenie wyższe magisterskie (preferowany kierunek ochrona środowiska, rolnictwo lub biologia),
  3. doświadczenie zawodowe: co najmniej trzyletni staż pracy,
  4. dobra znajomość obsługi komputera,
  5. pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
  6. niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego, lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  7. nieposzlakowana opinia,
  8. stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na w/w stanowisku,

Wymagania dodatkowe:

  1. znajomość organizacji i funkcjonowania administracji samorządowej,
  2. znajomość ustaw, w szczególności:
  • o samorządzie gminnym,
  • o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko,
  • o odpadach,
  • o utrzymaniu czystości i porządku w gminach,
  • ustawy prawo ochrony środowiska,
  • o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie,
  • Kodeks Postępowania Administracyjnego,
  • Prawo łowieckie,
  • o ochronie przyrody,
  • o ochronie zwierząt,
  • Prawo wodne,
  • Prawo geologiczne i górnicze,
  1. znajomość Statutu Gminy Łęczyca,
  2. znajomość przepisów z zakresu zapobiegania  następstw niekorzystnych zjawisk atmosferycznych w gospodarstwach rolnych,
  3. znajomość obsługi urządzeń biurowych,
  4. umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu,
  5. rzetelność, staranność, odpowiedzialność,
  6. prawo jazdy kat B.

Zakres obowiązków:

  1. utrzymanie czystości i porządku na terenie Gminy, w tym:
    1. prowadzenie spraw związanych z odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych z terenu Gminy,
    2. wydawanie zezwoleń na opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych,
    3. prowadzenie rejestru w zakresie odbioru odpadów komunalnych,
    4. współdziałanie w zakresie likwidacji dzikich wysypisk śmieci,
    5. prowadzenie spraw związanych z realizacją przez Gminę budowy sieci przydomowych oczyszczalni ścieków,
    6. opiniowanie wniosków w sprawach planów gospodarki odpadami niebezpiecznymi,
  2. ochrona środowiska, przyrody oraz zwierząt, w tym:
    1.  prowadzenie postępowań dotyczących oceny oddziaływania na środowisko planowanych przedsięwzięć,
    2. podejmowanie działań w przypadku zwykłego korzystania ze środowiska przez osoby fizyczne,
    3. opracowywanie programów ochrony środowiska,
    4. kontrola przestrzegania i stosowania przepisów o ochronie środowiska,
    5. wydawanie zezwoleń na usuwanie drzew i krzewów,
    6. ustanawianie i znoszenie pomników przyrody oraz nadzór nad pomnikami przyrody,
    7. opracowanie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy,
    8. koordynacja wyłapywania oraz zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom z terenu Gminy Łęczyca,
  3. realizacja zadań związanych z rolnictwem, w tym:
    1. współpraca z instytucjami działającymi na rzecz rolnictwa oraz podejmowanie działań w zakresie pobierania prób glebowych, ochrony roślin, szacowania szkód w uprawach rolnych, chorób zakaźnych u zwierząt,
    2. opiniowanie planów odłowu zwierzyny,
    3. organizacja i prowadzenie spisów rolnych,
    4. organizacja i prowadzenie wyborów do Izb Rolniczych,
    5. prowadzenie spraw związanych z uprawą maku i konopi włóknistych,
  4. podejmowanie działań w przypadku naruszenia stanu wód na gruncie,
  5. prowadzenie uzgodnień i wydawanie opinii w zakresie poszukiwania, rozpoznawania i wydobywania kopalin ze złóż oraz funkcjonowania zakładów górniczych zgodnie z prawem geologicznym i górniczym.

   Informacja o warunkach pracy na danym stanowisku:

  1. pełny wymiar czasu pracy,
  2. rodzaj pracy – praca biurowa ,
  3. praca przy monitorze ekranowym,
  4. miejsce pracy – stanowisko pracy znajduje się w budynku  Urzędu Gminy w Łęczycy,
  5. stanowisko pracy znajduje się na parterze,
  6. pomieszczenie ogrzewane, z dostępem do sanitariów na parterze,
  7. wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w  miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia o naborze wynosił poniżej 6 %.

  1. podpisane odręcznie: curriculum vitae z przebiegiem nauki i pracy zawodowej oraz list motywacyjny,
  2. kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  3. uwierzytelniona kopia dokumentów poświadczających posiadane wykształcenie,
  4. oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych,
  5. oświadczenie o niekaralności za przestępstwa umyślne, ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  6. oświadczenie kandydata  o stanie zdrowia,
  7. Oświadczenie o wyrażeniu dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji w ramach naboru na wolne stanowisko urzędnicze, w tym wolne kierownicze stanowisko urzędnicze,
  8. uwierzytelnione kopie świadectw pracy.

Etapy naboru:

Postępowanie konkursowe przeprowadzi Komisja ds. Rekrutacji, powołana przez Wójta Gminy Łęczyca

  1. I etap naboru: wybór osób spełniających wymagania niezbędne i formalne; osoby zakwalifikowane do II etapu naboru zostaną powiadomione telefonicznie.II etap naboru: polegać będzie na merytorycznej ocenie kandydatów i będzie składać się z testu kwalifikacyjnego i rozmowy kwalifikacyjnej
  2. z kandydatami spełniającymi wymagania formalne. Test będzie się składał z  części ogólnej i części szczegółowej. Test pisemny przeprowadzony  zostanie w formie testu jednokrotnego wyboru  i składał się będzie z 15 pytań.

Z wyłonionym w drodze naboru kandydatem do pracy zostanie zawarta umowa o pracę.

Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Łęczyca oraz na tablicy informacyjnej w Urzędzie.

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w sekretariacie Urzędu Gminy Łęczyca, 99-100 Łęczyca - osobiście lub przesłać w terminie do dnia 29 czerwca 2020r. do godz. 15.30 na adres:

Urząd Gminy w Łęczycy, 99-100 Łęczyca ul. Konopnickiej 14
z dopiskiem na kopercie: „Nabór na stanowisko Inspektora ds. ochrony środowiska i rolnictwa  w Urzędzie Gminy w Łęczycy ”
Dokumenty aplikacyjne, które wpłyną do Urzędu Gminy Łęczyca po terminie 29 czerwca 2020 r. nie będą rozpatrywane.

Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej  oraz na tablicy informacyjnej w Urzędzie Gminy Łęczycy. Szczegółowych informacji o naborze udziela: Inspektor ds. Kadr – tel. 24 388-43-55.

Wzory ww. oświadczeń oraz klauzula dla kandydatów do  dobrania na stronie internetowej  www.bip.gminaleczyca.pl  lub w wersji papierowej w sekretariacie Urzędu Gminy w Łęczycy, ul. M. Konopnickiej 14, 99-100 Łęczyca.

» Pliki powiązane:

OŚWIADCZENIE

  dnia 18 2020

  dnia 18 2020 godz. 14:07

Gmina Łęczyca